Amerikan Hamamböceği

Amerikan Hamamböceği
Latince İsmi:Periplaneta americana
Uzunluk:4 cm
Renk:kırmızımsı kahverengi
Sesi:tıslama - duyulmaz
Digestive Tract:evet

Hamam Böceklerinden nasıl kurtulurum?.

Zararlılardan kurtulmak için ilk adım sorunun kaynağını tespit etmektir.

1. Besin kaynakları

Hamam böcekleri omnivordur, yani her şeyi yerler. Özellikle nişastalı yiyeceklere, tatlılara, yağlı yiyeceklere ve etlere düşkündürler.

Lavabodaki kirli tabaklar, yerdeki evcil hayvan yemi veya tezgahtaki kırıntılar gibi kolay yiyecek kaynakları onları çeker.

Hamam böcekleri çöpü de sever, bu nedenle çöpü düzenli olarak dışarı çıkardığınızdan ve tüm ev çöp kutularını sıkıca kapattığınızdan emin olun.

2. Barınak

Hamamböcekleri barınmak için evlere girerler.

Türlerine bağlı olarak, resim çerçevelerinin arkasında, içi boş ahşapta, lavabonun altı veya tuvaletin arkası gibi nemli yerlerde veya elektronik cihazlarınızın arkasında yaşayabilirler.

Dışarıda sıcaklık düştükçe, hamamböcekleri içeriye girer.

Sessiz, unutulmuş alanları severler ve büyük ev aletlerinin altında, bodrumların köşelerinde ve tavan arasında yaşayabilirler.

3. Konum

“Temiz evimde neden hamam böcekleri var?” diye merak ediyorsanız anlıyoruz.

Bir hamamböceği problemini çözmek sinir bozucu olabilir – özellikle de yaygın cezbedicilerden kaçınmaya dikkat ettiyseniz.

Ne yazık ki, bazı yerler hamamböcekleri için diğerlerinden daha çekici.

Amerikan hamam böceği gibi türler gelişmek için sağlıksız koşullara ihtiyaç duymazlar – sadece bir pencere contasındaki bir boşluktan veya açık bırakılan bir kapıdan girerler ve evinize yerleşmeye başlarlar.

4. Su

Tüm hayvanlar gibi, hamamböcekleri de hayatta kalmak için suya ihtiyaç duyar ve onu bulmak için en temiz evlere bile girerler.

Sızdıran borular ve musluklar, açık duşlar ve evcil hayvan su kapları gibi yaygın cezbedici unsurlardır.

5. Peyzaj

Hamam böcekleri içeride yaşamayı sevseler de yiyecek, barınak ve su aramak için bahçenize de girerler.

Kuş banyolarında, oluklarda ve saksılarda duran su, kuş tohumu veya meyve bitkileri gibi besin kaynakları gibi hamamböceklerini çekecektir.

HAMAMBÖCEĞİ
İLAÇLAMA HİZMETİ

Hamamböcekleri evlerimizde, ofislerimizde vb. en yaygın olarak bulabileceğimiz böceklerdir,

İnsanlarda alerjiye neden olma konusunda önemli bir kaynaktırlar. Bu yüzden farklı teknikler kullanarak hamamböceklerini yok etmeliyiz. Hamamböceği probleminizi ortadan kaldırmak için bir yol yemler ve böcek ilaçları kullanmaktır.
Evinizde herhangi bir hamamböceği veya haşere ile ilgili başka sorunlar bulursanız, bilgi almanız için ücretsiz çağrı hizmeti sunuyoruz.

Clinic İlaçlama, evinizi kontrol etmek ve HAMAM BÖCEĞİ istilasını önlemeye yardımcı olmak için periyodik olarak gelebilir.

HEMEN TEKLİF ALIN

24 SAAT İÇİNDE SERVİS GARANTİSİ

Kredi kartı, havale, eft, online ödeme, kapıda ödeme seçenekleri

RANDEVU İSTEYİN

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?